KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 14499292
nr 1449 9292
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Torrnålsgravyr, Signerad, numrerad eget tryk, par. Bildmått: 20x32, oramat löst blad
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:11:32
1.200 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Axel Salto
Läs mer om Axel Salto